DK EN

Festivalruter

Mangler du overblik over festivalens mange forestillinger og kombinationsmuligheder?

Her på siden kan du finde oversigter over forskellige festivalruter, der gør det muligt for dig at lave forskellige forestillingskombinationer under ILT Festival.

ILT19-ruter

Download en oversigt over ILT19-ruter her, eller se nedenfor.

Rute 1
Rute 2
Rute 3

Torsdag, fredag og lørdag

Torsdag

15:00-15:45: Blue Birds, Bispetorv
16:00-19:00: Nothing Happens, Aarhus Teater // Studio
16:00-19:00: Pocket Size People, Teater Katapult
20:00-22:00: Isabella's Room, Godsbanen // Åbne Scene

Fredag

16:00-16:30: The Yelling Kitchen Prince, Bispetorv
16:30-16:50: MOB, Bispetorv (gå 16.40)
17:00-18:40: Real Magic, Teatret Svalegangen // Store Sal
19:10-19:30: No Comment, Teaterhuset Filuren
20:00-21:15: Saloon, Musikhuset Aarhus // Store Sal

Lørdag

13:00-14:15: The Frog at the bottom (…), Godsbanen // Kedlen
15:00-16:30: Five Easy Pieces, Bora Bora
17:00-17:50: Invisible Lands, Teater Refleksion
20:00-21:15: Axe, Teatret Gruppe 38 // Pier 4 på havnen
21:30-22:30: Monumental Construction - Aarhus Edition, Store Torv

Fredag, lørdag og søndag

Fredag

15:00-15:45: Blue Birds, Bispetorv
16:00-16:30: The Yelling Kitchen Prince, Bispetorv
16:30-16:50: MOB, Bispetorv
18:00-19:30: Five Easy Pieces, Bora Bora
20:00-22:00: Isabella’s Room, Godsbanen // Åbne Scene

Lørdag

13:00-14:15: The Frog at the bottom…, Godsbanen // Kedlen
17:00-18:40: Real Magic, Teatret Svalegangen // Store sal
19:10-19:30: No Comment, Teaterhuset Filuren
20:00-21:15: Saloon, Musikhuset Aarhus // Store Sal
21:30-22:30: Monumental Construction - Aarhus Edition, Store Torv

Søndag:

13:00-13:50: Invisible Lands, Teater Refleksion
14:00-18:00: Nothing Happens, Aarhus Teater // Studio
14:00-15:30: Pocket Size People, Teater Katapult
20:00-21:15: Axe, Teatret Gruppe 38 // Pier 4 på havnen

Lørdag og søndag

Lørdag

12:00-12:45: Blue Birds, Bispetorv
13:00-13:30: The Yelling Kitchen Prince, Bispetorv
13:30-13:50: MOB, Bispetorv
15:00-16:30: Five Easy Pieces, Bora Bora
17:00-18:40: Real Magic, Teatret Svalegangen // Store Sal
19:10-19:30: No Comment, Teaterhuset Filuren
20:00-21:15: Saloon, Musikhuset Aarhus // Store Sal
21:30-22:30: Monumental Construction - Aarhus Edition, Store Torv

Søndag

13:00-14:15: The Frog at the bottom… Godsbanen // Kedlen
14:30-15:30: Pocket Size People, Teater Katapult
14:30-16:30: Nothing Happens, Aarhus Teater // Studio
17:00-17:50: Invisible Lands, Teater Refleksion
20:00-21:15: Axe, Teatret Gruppe 38 // Pier 4 på havnen